Jugoslovenka.pl

FAQ

Wybrzeze_Czarnogory_3D_z_opisem_kopia_kopia

 

Gdzie znajują się apartamenty z Państwa oferty?

Apartamenty, pokoje i kwatery prywatne znajdują się w miejscowości Ulcinj, położonej na południu Czarnogóry.

Dlaczego akurat Ulcinj i dlaczego Czarnogóra?

Miejsce to przyciąga różnorodnością, pięknem, swobodą oraz cenami. Przeplatające się religie, kultury, niesamowicie życzliwi ludzie, miejsca ciche i spokojne jak i zatłoczone uliczki bawiących się ludzi to rzeczy, które zachęcają do pobytu w tym nadmorskim mieście. A dlaczego Czarnogóra? Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć.

Jakie są plaże w Ulcinj?

Aby łatwiej dla Panstwa było podjac decyzje o wyborze połozenia kwater, podajemy kilka waznych informacji.

Na mapie przedstawiono plaze w Ulcinj i poblizu. Nizej opisujemy plaze, ich plusy i minusy.

Plaże Liman - kamieniste

W centrum miasta sa dwie plaze kamieniste Liman I i Liman II. Duże biale kamienie, idąc głębiej w stronę morza piasek, niedaleko na morzu dwie wysepki.

 

Mala Plaża - piaszczysta

Mala plaza to plaza piaszczysta miejska, nie polecamy tej plazy, czesto na roznych forach mozna znalezc negatywne opinie o tej plazy, jest w tym nieco prawdy. Plaża oblegana jest przez autokarowiczów, turystów bez własnego samochodu, a tym samym możliwości wyboru plaży. Plaża jest zatloczona tak, że ciężko jest plażowac i odpoczywać w takim miejscu. Mimo że plaża jest czyszczona dwa razy dziennie i każdego wieczoru ratrakowana często widzimy ją pełną śmieci.

Plaże żeńska i Pinjasz - skaliste

Następnie jest plaża żeńska tylko i wyłącznie przeznaczona dla kobiet, plaża ma własciwości lecznicze.

Dalej możemy udac sie na prestiżowe plaże kamieniste (skały) z wybetonowanymi tarasami,barami i dyskotekami (Plaże Pinjas).

Velika Plaża - piszczysta

Dopiero 4 km dalej z boku miasta jest Velika plaża, która jest 13 kilometrową plażą piaszczystą. Otwarte morze, czysta woda (w Ulcinj nie ma portow) jednak kolor morza nie jest juz taki turkusowy, ciemny piasek robi swoje, ale smialo mozemy połozyć biały ręcznik i na pewno pozostanie tego samo koloru. Plaże są bezpłatne, jest możliwosc wynajecia dwóch leżaków, parasola i stolika w cenie 5 euro za calosc bez znaczenia ile osob plażuje, dodatkowo można miec własne leżaki.

W okolicy Państwa leżaków nie ma prawa nikt sie rozłożyć, pilnuja tego osoby porzadkowe. Przed parasolami również nie ma mozliwosci plażowania, więc nie ma tłoku i ścisku, a widok na morze należy do Państwa.

Każdy bez wyjątku wchodzi na plaże bezpłatnie, mozna mieć też ze soba własny sprzet do plażowania. Miedzy Veliką plażą, a miejscem gdzie sa hotele i prywatne kwatery sa łaki, gdzieniegdzie las i droga główna. Jeśli widzieliście Państwo gdzieś propozycje "apartamenty 500m do Velikiej plaży" prosze nie wierzyc, w miejscu gdzie jest las czy tez łaki jest zakaz budowania czegokolwiek, nie ma możliwości, aby stał tam apartamentowiec. Najbliższe apartamentowce od Velikiej plaży położone są ok 1 km. Wyjatkowym miejscem, gdzie do Velikiej Plazy jest od 100 do 200 metrów jest poczatek plaży od strony centrum. Znajduje się tam dosłownie  kilka apartamentowców i są to jedyne kwatery położone tak blisko Velikej plaży.

Ada Bojana - piaszczysta

Na samym końcu Velikej plaży znajduje się wyspa Ada Bojana na której znajduje się plaża oznaczona symbolem FKK (dla nudystów). Będąc w Ulcinj warto wybrać się na Adę Bojana aby spróbowac świeżych owoców morza po bardzo dobrych cenach.

GR95SCCAGZOMT6CARSLSRGCAFQR04HCAE03JJCCAB6BPI1CAFNA9WGCAB6XYUHCAZ31FMZCA1U02TZCAULCGJOCARC77GXCAYFI1MSCAPF3V5DCAGF0LS5CAKOSMV5CAUQ2YZCCAYB188XCAJVF5WMCA6A94RQ

W sezonie 2010,2011 oraz 2012 odznaczenie Błękitnej Flagi otrzymała Velika Plaza w Ulcinj. "Błękitna Flaga" jest międzynarodowym certyfikatem przyznawanym kapieliskom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie ochrony środowiska, bezpieczeństwa, dostępności i informacji. Program funkcjonuje w 32 krajach.

Znak "Błękitnej Flagi" przyznawany jest kapieliskom tylko na jeden sezon, i co roku wymagane jest ponowne złożenie wniosku poświadczającego spełnienie wysokich kryteriów jakościowych i bezpieczeństwa. Pod ocenę jury brane są następujące zagadnienia:

  • jakość wody czyli konieczność przeprowadzania co dwa tygodnie badań wody przez odpowiednie służby
  • utrzymywanie porządku i czystości na terenie kąpieliska i w otoczeniu (częstotliwość sprzątania, odpowiednia ilość koszy na śmieci, segregacja odpadów, odpowiednia ilość urządzeń sanitarnych, zakaz wjazdu na plażę pojazdów mechanicznych, zakaz wstępu zwierząt na plażę)
  • dostępność (ciągi piesze, rowerowe, dojazd transportem publicznym do kapieliska)
  • bezpieczeństwo na terenie kąpieliska (odpowiednia ilość ratowników, wyposażenie w sprzęt ratunkowy, stanowisko pierwszej pomocy, oznakowanie stref dla różnych grup użytkowników)
  • dostępność dla osób niepełnosprawnych (podjazdy, urządzenia sanitarne, miejsca postojowe),
  • prowadzenie działań dotyczących edukacji ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych przez gminę

więcej na temat oznaczenia "Błękitna Flaga" znajdą państwo na stornie: Blue Flag.

Jakie są ceny jedzenia w Czarnogorze w Ulcinj?

Ceny są podobne jak w Polsce. Niektóre rzeczy można kupic taniej takie jak papierosy - 5zl, pepsi 2l - 2,5zl. A niektóre wychodzą drożej. Ale ogólnie rzecz biorąc skłanialibyśmy się raczej przy stwierdzeniu nawet, że jest troszeczkę taniej.

Jaką trasę najlepiej wybrać jadąc do Czarnogóry?

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki jak dojechać, gdzie opisane są możliwe trasy. Dojazd

Czy do Czarnogóry można wybrać się nie mając paszportu?

Obecne porozumienia między Polską, a Bośnią, Chorwacją Serbią i Czarnogórą pozwalają obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej na wjazd na teren wyżej wymienionych krajów na podstawie paszportu lub dowodu osobistego (do 30 dni w Czarnogórze). Informację można sprawdzić na stronie polskiego MSZ.

Jaka jest waluta w Czarnogórze?

Oficjalną walutą w Czarnogórze jest Euro.